LifeStraw® Mission 5L

LifeStraw® Mission 5L

LifeStraw® je prenosný filter na vodu, ktorý transformuje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu. Produkt nevyžaduje žiadne batérie alebo náhradné diely, a filtruje až 18000 litrov vody po dobu jeho životnosti. Čo by postačilo pre päťčlennú domácnosť po dobu až 3 rokov. LifeStraw Mission čistí vodu z otvoreného sladkovodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky a jeho prietok je 9-12 litrov za hodinu. Je vhodný na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie, expedície v skupinách a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov.Prenosný, mikrobiologický filter na vodu.

LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999% baktérií (napr.Escherichia coli, Vibrio cholerae, Salmonella typhi) a 99,9% z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw®, tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutia chorôb ako napr. týfus, úplavica alebo hnačka. 
Použitie a skladovanie

LifeStraw® Mission je ideálny na Vašich cestách, dovolenkách, expedíciách alebo kempovaní na prípravu pitnej a nezávadnej vody. Využíva špeciálnu technológiu dutého vlákna. Voda sa naplní do vaku o objeme 5L, a tá preteká tzv. pre-filtráciou, ktorú tvorí špeciálna textília s otvormi 80 mikrónov na zachytávanie hrubších nečistôt. Voda vlastnou gravitáciou preteká cez PVC hadicu, ktorá je priamo napojená na filter tvorený dutými vláknami a následne čistá voda vyteká malými pórmi o rozmere 0,02 mikrónu. Prietok vody je 9-12 litrov za hodinu. Otočením modrého kohútika máte k dispozícii čistú a nezávadnú vodu vhodnú na pitie, a na prípravu polievky, čaju a rôznych Vašich obľúbených pokrmov. Dôležité je po použití čistenie, ktoré sa vykonáva spätným preplachom a to tak, že sa uzavrú oba kohútiky a stlačí sa červená backwash pumpička 3-krát. Následne potom uvoľnite červený kohútik, cez ktorý vytečie, nečistá voda, ktorá nesmie byť nijakom prípade konzumovaná. Po návrate z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® , prepláchnite filter a ostatné časti pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť. Hmotnosť produktu je iba 0,43 kg a všetky časti produktu sú chemicky a BPA Free.


  • : 2095
  • Kód produktu: LSMI5
  • Dostupnosť: Skladom
0 Product(s) Sold
  • 139,99€
  • Bez DPH: 116,66€