LifeStraw® Community

LifeStraw® Community

LifeStraw® je filter na vodu, ktorý transformuje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu. Produkt LifeStraw® Community je vhodný pre zásobovanie čistou vodou domácností, podnikov, ale môže byť použitý i počas humanitárnej pomoci v postihnutých oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov. Prefiltruje znečistenú vodu o objeme 70 000 - 100 000 litrov!

Mikrobiologický filter na vodu.

LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999% baktérií (napr.Escherichia coli, Vibrio cholerae, Salmonella typhi) a 99,9% z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw®, tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutia chorôb ako napr. týfus, úplavica alebo hnačka.

 


Použitie a skladovanie

LifeStraw® Community je ideálny pre zásobovanie čistou vodou domácností, podnikov ale môže byť použitý i počas humanitárnej pomoci v postihnutých oblastiach. Využíva špeciálnu technológiu dutého vlákna. Voda sa naplní do nádoby o objeme 25L a tá preteká tzv. pre-filtráciou, ktorú tvorí špeciálna textília s otvormi 80 mikrónov na zachytávanie hrubších nečistôt. Voda vlastnou gravitáciou preteká voda do filtra tvoreného dutými vláknami a následne čistá voda vyteká malými pórmi o rozmere 0,02 mikrónu. Prietok vody je 12 litrov za hodinu. Otočením jedného zo štyroch modrých kohútikov máte k dispozícii čistú a nezávadnú vodu vhodnú na pitie, a na prípravu polievky, čaju a rôznych Vašich obľúbených pokrmov. Dôležité je po použití čistenie, ktoré sa vykonáva spätným preplachom a to tak, že sa uzavrú všetky kohútiky a stlačí sa červená backwash rukoväť. Následne potom odtečie nečistá voda do červenej nádoby umiestnenej v spodnej časti zariadenia, a ktorá nesmie byť nijakom prípade konzumovaná. Hmotnosť produktu je 8,6 kg a všetky časti produktu sú chemicky a BPA Free.


  • : 1647
  • Kód produktu: LSCOM
  • Dostupnosť: Skladom
0 Product(s) Sold
  • 419,99€
  • Bez DPH: 349,99€